úterý 13. prosince 2011

Tradičně, netradičně – Oslava Adventu na hradě Střekov

Pokud jste nestihli zavítat na Advent na Jimlíně, máme pro vás tip na další akci, tentokrát na ústeckém hradě Střekov. Tam se oslavy adventu odehrají již tuto sobotu 17. prosince. Připravený bude atraktivní program na nádvoří a v prostorách hradní galerie pro děti i dospělé.
Mezi 12. až 17. hodinou čeká na všechny návštěvníky na hradě Střekov bohatý program a spousta tradičních řemesel. Děti určitě potěší sněhuláci na chůdách, nebo dětské představení „Nad betlémem vyšla hvězda“ v podání divadla Tereza. Pro malé i velké zazpívají dobové kapely. Chybět nebude živý betlém, který je neodmyslitelnou součástí Vánoc. Po celou dobu se bude areálem linout středověká hudba. V průběhu dne si mohou návštěvníci vyzkoušet lití olova nebo se naučit gotický tanec a další vánoční tradiční řemesla. V hradní galerii na ně čeká seznámení s výrobou slaměných ozdob a věnců, pletení košíků z papíru, zdobení perníčků, výroba svíček, tradiční vánoční krájení jablíček či pouštění skořápek. Do výroby se budou moci zájemci i zapojit a pak si vlastní výtvor odnést domů jako suvenýr.


Na parkovišti bude na výběr z mnoha pochutin, třeba bramboráků, placek, svařeného vína či čaje. Novinkou jsou zabíjačkové hody.

Na vánoční hrad Střekov všechny zve Ústecký kraj.

Více informací na http://www.hradstrekov.cz./

Jedná se o komerční příspěvek.

Lukáš Urban

Žádné komentáře:

Okomentovat