úterý 17. září 2019

Atrakce pro Mělnické vinobraní 2019 již okupují vyčleněné plochy pod centrem města. Výstava Dopravka včera a dnes je další výstavou z cyklu sociálně preventivních výstav. Blíží se festival ptactva a Svatohavelské posvícení v Liběchově.


Jsou v našem městě akce, které na sebe upozorní již několik dní předem a není to jen prostřednictvím plakátů a reklamy. Mezi takové patří například Mělnický okruh, ale především Mělnické vinobraní. A že se již koná opravdu tento víkend, tak o tom svědčí zaparkované maringotky, atrakce a další přívěsy.

V dřívějších dobách se u nás objevovaly teprve v průběhu týdne, ale letos připomínají nějakou obytnou příměstskou čtvrť v zemích třetího světa již snad od nedělního večera a staly se mi inspirací pro zachycení aktuálního stavu.A když už tu tak máme několik snímků z akce, která již za necelé tři dny propukne, tak se pojďme podívat, co nás tedy čeká pak. Vždyť Mělnické vinobraní bylo vždy takovou tečkou za různými aktivitami i tou lepší částí roku, kdy ještě vyhrával bílý den nad tmou a je jedině pěkné, že se i potom pořád ještě někde najdou aktivity vnitřní, ale i vnější.Dopravka včera a dnes v Mělníku
27. 9. - 28. 10. 2019

Ve čtvrtek 26. 9. bude v mělnickém muzeu zahájena další z cyklu sociálně preventivních výstav s příznačným názvem Dopravka včera a dnes. Sociálně preventivní výstavy s programy pracujícími s tématikou společensky negativních jevů pořádá Regionální muzeum Mělník již přes 10 let. Po protidrogové tématice, rizikách kybersvěta, či nebezpečí vzniku požárů se tak realizační tým projektu zacílí na problematiku dopravní výchovy a bezpečnosti silničního provozu.


Výstava i doprovodný program vzniká na základě dlouholeté spolupráce muzea, Programu prevence kriminality města Mělníka, Policie ČR Mělník a Městské policie Mělník. Většina exponátů bude zapůjčena z Muzea Policie ČR v Praze. Výstava připomene výročí sto let existence Služby dopravní policie a zároveň představí i současnou podobu a význam této důležité složky. Lektoři připravují program nejen pro žáky základních škol, ale i pro veřejnost. 9. 10. se koná zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi od 17.00 do 19:00 hodin. Nejen děti budou moci prověřit své znalosti pravidel silničního provozu na improvizovaném dopravním hřišti a v interaktivním koutku ve velkém sále muzea.


Kristýna Frelichová – odd. PR a propagace frelichova@muzeum-melnik.cz, tel. 728 620 651, tel. 315 630 923 Regionální muzeum Mělník, příspěvková organizace Středočeského kraje, nám. Míru 54, 27601 Mělník Otevírací doba: celoročně, úterý – neděle 9:00 – 12:00 a 12:30 – 17:00 hodin http://www.muzeum-melnik.cz/


Komu nevadí časné ranní vstávání ani v sobotu, tak se může podívat na tradiční akci, při které budete svědky odchytu a kroužkování ptáků. Kdo z vás může říci, že u toho někdy byl :-)? Akce se bude konat jen za přijatelného počasí.


Vzpomínal jsem nedávno posvícení v Liběchově, kde Soutok loni byl a byla to akce velmi vydařená. Zde tedy již máme plakátek pro letošní ročník.

Pěkný zbytek pracovního týdne !

Žádné komentáře:

Okomentovat