neděle 27. září 2015

Velká fotogalerie z trasy mšenské lokálky prokládána slovem. Pracuje se téměř všude.


Včera jsem tu tak trochu nastínil, že se možná vydám na lokálku a určité povinnosti i takové smutné počasí nakonec napomohly tomuto rozhodnutí. Vyrazil jsem pár minut před polednem přes Střemy do Nebužel, odkud jsou první záběry. Ten první je jen kousek od místního polního letiště. Vzadu možná na snímku zahlédnete rypadlo, které tu z nákladního vozu odebíralo materiál a rozváželo jej dále po trase bývalého tělesa směrem ke stanici Lhotka. Nazvat tyto kamínky podkladovým štěrkem si netroufám, abych tu nebyl napadán, jako na podzim, že uvádím nesprávné a neodborné komentáře.


Krásný pohled na obec Nebužely mě vždy potěší.


Samozřejmě jsem mířil především do Kaniny, kam podle některých informací měly být již položeny koleje od Mšena. A skutečně.


U zastávky Kanina můžete vidět připravené betonové pražce a po jejich stranách kolejnice.


Nechtěl jsem zbytečně lézt mezi stavební dělníky a provokovat s fotoaparátem. Spíše jsem se držel v ústraní a používal zoom.


Jak vidíte, tak o něco více napřed je již ,, vyštěrkováno" a po stranách jsou připraveny kolejnice.


A tady už vidíme, jak jsou kolejnice na betonové pražce technikou kladeny.


Z dálky vypadají v poli čerstvé bílé betonové pražce impozantně.


K následujícím snímkům lze přistoupit dvěma způsoby. Buď si přečtu, jako autor název stroje a něco o tom, jak přesně pracuje a jaký materiál snímá z vagonů, nebo prostě jen laicky uvedu, že sundavá z vagonů betonové pražce.Na následujících snímcích si tedy můžete prohlédnout zařízení ...


.... i s tažnou lokomotivou.


Romantický obrázek. Na pozadí vidíme místní tabulovou horu ( skládku), město Mšeno s Vrátenskou horou v pozadí. V popředí pak čerstvě položené koleje i s hektometrovníkem.Trať je mnohde osazena již novými návěstidly.Vrátil jsem se zpět do Kaniny, ale tentokrát poněkud více k Mělníku. Již z dálky bylo totiž vidět, že zde probíhají geodetické práce. Obsluhu se známou trojnožkou ( stativem) jsem sice bez vědomí zaměstnance nafotil, ale jelikož si moc nepřál být na snímku a rád mi poskytl tyto krásné detaily přístroje PinPoint R300, tak jsem mu vyhověl. To by také bylo na nějaké bližší seznámení se s přístrojem.Slunko si s námi pohrálo a mraky vytvořily tuto zajímavou fotografii. Za pracovníky vidíte v pozadí již smontované koleje o běžném rozchodu 1435 mm.


Slavné místo u Mšena na silnici od Stránky má již opět dopravní kolej. Utekl rok.


Vlaky s pražci sem do Mšena jsou dopravovány ze stanice Mladá Boleslav.


V areálu nádraží se nachází přechodně vozový park techniky.Stále jsme ještě ve Mšeně.


Symbolické místo. Původní kolej vedoucí z nádraží má opět své staronové pokračování.


Na staničníku za nádražím vidíte údaj 23.4 km. Tolik je to po kolejích ze Mšena do Mělníka.


Tentokrát jsem zavítal do obce Lhotky, abych zjistil, zda i tady se něco děje. Nic.


Mělnický kronikář Martin Klihavec by měl ale jistě radost. Historická fotka, která budoucím generacím zvěstuje rok 2015. V pozadí skály a místo stále ještě čeká na koleje.


Jak jsem projížděl Mělnickou Vruticí a spatřil u zastávky techniku a dělníky, tak jsem šel opatrně ohledat místo. Nejdříve jsem však obdivoval PR Polabskou Černavu. Orientační tabule zvěstuje, že jde o zajímavé místo, ale reklama je na štíru. Nevede tudy žádná turistická značka, tak mi investice do tabule přijde trochu mimo. To je snad jen pro ty opravdové obdivovatelé flory, kteří se na takové věci specializují
.


Ale, jinak pěkný mokřad. Škoda, že tu není nějaká turistická cesta.


Však tady před zastávkou ta voda také pěkně zlobí.


Dálkový pohled do zastávky odhalil, že tam patrně vzniká úprava nástupiště, jako ve Velkém Borku, který je nejmladší zastávkou na trati.


A to je prakticky z dnešní hurá akce ....
..... Ještě tu mám Malý Borek, aneb úsek před nádražím Mělník.


Zarovnávání povrchu.


Finální úsek před nádražím. Zarovnaný připravený povrch. V nákladové části nádraží, se nenachází ani kolejnice, ani pražce. A to je dnes z lokálky Mělník-Mšeno vše.

SŠ.

2 komentáře:

 1. Jirka z Mělníka27. září 2015 23:10

  Pěkný výlet, díky za fotografie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky, vyšlo to i s malou pěší zacházkou směrem ke Mšenu a jiným popocházením zhruba na tři hodiny.

   Smazat