středa 27. července 2016

Středa 27.7.16 v Mělníku. Ve fotogalerii se podíváte na stavbu nového obchodního centra, pojišťovnu v Bezručovce, dopravní hity v Rousovicích i na koncert Doctor PP v rámci Mekuc.


Minulý článek o Polabském mlýně má opět dost slušnou sledovanost a řekněme si na rovinu, že ten komentář pod ním rozhodně nepotěší. Opět je to o tom, kde je vlastně ta pravda a zda bude mít aspoň někdo do věci zainteresovaný tendenci označit toto za fámu a vyvrátit ji, což se v našem městě poslední dobou nějak neděje.Osobně si myslím, že mlýna by bylo škoda, ač je v hrozném stavu a myslím, že dost lidí v anketě ukázalo, co by chtěl nejraději mělnický občan ze mlýna mít. Jsem nyní tak trochu v časové tísni, tak to vezměme tak trochu komentářem k jednotlivým obrázkům.


Na prvních dvou fotkách vidíte nové vznikající nákupní centrum v sousedství  Tesca.


Tato nádherná, leč už trochu zchátralá budova je nyní v soukromém vlastnictví a kdysi zde sídlila pojišťovna. Je na fotografiích po právu, protože její hlavní část prakticky ležela léta ladem a dnes je to s ní tak trochu, jako s  řadou věcí v našem městě. Nikdo o ní nepíše, ale hodně se kolem ní  mluví :-).

Tady máme setrvalý stav v Okružní ulici ve Starých Rousovicích.Zde si již můžete prohlédnout práce na důležitém mostě v Mladoboleslavské ulici.

Ani jsem to teď už nechtěl a nakonec mám v magazínu přece jen ty kamiony, jak se tu v Italské točí, ač z druhé strany.V Italské se teď hodně pracuje.


Trochu jsem zavzpomínal přitom na Ještěra. Takový provoz tu kolem býval a teď takové ticho. Tedy, než začnou zítra dělníci na ulici zase pracovat.

Cukrovarská ulice byla nyní opět zřejmě jen dočasně zase jednosměrně otevřena do Pražské ulice.


A tady již máme záhony plánované ...
.... a tady ani nevím. Areál části, která shořela, se jen zelená, a to i mimo objektiv. Část při továrně připomíná sad, ale mimo objektiv je mnoho náletových dřevin.V centru dnes v rámci Mekucu probíhal koncert skupiny Doctor PP a jak sami vidíte, tak bylo docela dost lidí.


7 komentářů:

 1. Moc pěkná a obsažná reportáž z Mělníka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Vám,
   nepochybuji, že víte, že fotografie často řeknou více, než slova :-).

   A děkuji také vám čtenářům, kteří máte na svědomí, že ještě ani ne za 24 hodin je tu už skoro 500 návštěv. Díky!

   Vymazat
 2. Co je pravda na tom, že most v mladoboleslavské ulici je v současnosti
  zastaven?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale, vždyť o tom tady již dobrou půlhodinu hovoříme Mlho :-). ( z filmu Marečku podejte mi pero) Fotografie 9-12.

   Tak ano, pokud nejste místní, nebo sem nějak nejezdíte, tak vězte, že je to pravda ( na fotkách) a má to tak být snad až do září.

   Vymazat
 3. hezké fotky, škoda že na některé se smutně kouká. Zato Doctor PP super!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Zajímave. Na fotkách staveb nikde ani človíčka!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to foceno mezi 19. až 20. hodinou, a to by už toho měli plné zuby lidé v okolních bytech, natož ti, co v tom kraválu a za každého počasí snad dokonce stráví nějakých 10 či 11 hodin.

   Vymazat