sobota 11. srpna 2012

Mělnický košt, fotky on-line.


Oficiálně ve 13 hodin začal tradiční Mělnický košt.


V čase mé návštěvy, se ulice teprve plní. Lidí je pomalu víc a víc, ale zahrádky zatím zejí prázdnotou.


Prioritou jsou samozřejmě stánky...


..a tradiční symbol mělnického vína.

 Při návštěvě zámeckého nádvoří mě vždy zaujme tato část zámku s vlašskými komíny, sluneční hodiny a erby panovníků. Točil se tu i německý velkofilm Stalingrad. Scéna před odjezdem z Itálie na frontu.


Pro děcka zde byl připravený skákací hrad.


Tady se už chystají klobásky...


...tady hudba


...a tady vínko.


Dejte mi tohle.


Pohled na sklenku průzračného vínka má svůj půvab.


Tady měli spousta dobrot k vínku :-).Na náměstí máme Mekul, ale písničkář se zřejmě díky aktivitě ve Svatováclavské ulici nějak nechytal.


Kolikrát asi jen byla tato ulice odtud již fotografována ?


Národní hora Říp. To má půvab, stejně, jako okolí a výhled s ní. Buďme hrdí, že je na dohled od nás.


A panorama tímto směrem, to je něco, jako volání dálek, romantiky a cestování. Po jeho nafocení jsem vysvětloval překvapeným Italům, co je soutok a co kanál. Byli z Turína, z rodiště Umberta Tozziho, který patřil k hvězdám italské kantyleny 80. let. ( Gloria, Tu, Ti amo, Stella stai ( Třetí galaxie- Michal David)

A co vy, jaké máte rádi vínko ? Poslední dobou chválím vína z Moldavie a Bulharska, ale jistě se vše přepije a chce to střídat a testovat.

2 komentáře:

  1. Letos to s tou návštěvností bylo slabší ale mělo to aspoň svoje kouzlo :-) jaké mám rád? vyzkoušel jsem vínko od pana Vaňka přímo na Koštu a jinak třeba Rulandské bílé z Vinařství Černý :-) to je opravdu radost koncentrovaná v lahvi...

    OdpovědětVymazat
  2. Mám zprávy, že to prý nebylo organizačně moc zvládnuté. Vše dobré, ale prý to čekání v řadě na nějaké to tradiční speciální platidlo řadu lidí naštvalo.

    OdpovědětVymazat