neděle 19. května 2019

Poslední májový víkend patří Muzejní noci a 3. Pivnímu festivalu Mělník. Podívejte se na fotky z loňska a zavzpomínejte tím vedle festu i na promenádu kočárků. V Lysé nad Labem je výstava Natura Viva. Mšensko na konci května.


Milí čtenáři,
jaro je již v plném proudu, byť jsme loni měli touto dobou již pořádné tropické pařáky a před námi jsou akce, které se těší na Mělníku obrovské popularitě. Tou první je již 3. ročník Pivního festivalu Mělník a následuje jí snad největší pecka, kterou je Mělnický okruh.

Jenže, nelze samozřejmě přeskakovat víkendy a je třeba brát věci tak, jak jsou po sobě. Na co se tedy můžete těšit ? Tak především je to už v pátek Muzejní noc. Loni jsme tu měli takové krásné oslavy, které ulétly, jak voda a přitom to bylo pěkné pokoukání. Dovolte mi tedy, abych vás následujícím odkazem vrátil o rok zpět ....

http://soutok.blogspot.com/2018/05/tolik-fotografu-na-jednom-kousku.html


.... a zde je jen několik fotografií z této nádherné loňské akce, která se povedla po stránce počasí i zájmu široké veřejnosti.


A dostáváme se k prvnímu velkému hitu nejkrásnějšího měsíce roku. Také jsem si dovolit sem dát obrázky z loňského roku, abychom se trochu natěšili. Akce bude probíhat až do 22 hodin, tak si ji myslím může užít každý, kdo nepojede někam jinam.

Pivovary, které to u nás zkusily, tak se tu zabydlely a mnohé jsou tu již potřetí. Akce není jen ochutnávkou piv, ale výborným důvodem k setkávání přátel a nezřídka prohodíte milá slova i s lidmi, které ani neznáte. Však k nám někteří přijíždí třeba i z Prahy.


A pokud nestihnete Mělník, tak za týden můžete navštívit Neratovice.

Natura Viva 2019

středa 22. – neděle 26. května 2019
24. mezinárodní výstava myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě

Lysá nad Labem nabízí na konci května jednu výstavu, ale myslím, že může leckoho potěšit.A na závěr dnešního článku jsem si nechal Mšeno.

Kalendář akcí na květen. Mšensko.


24.05.2019  Noc kostelů ve Mšeně - odpolední happening, koncert barokní hudby
25.05.2019  PROŠLÁPNI SI CESTU!  Procházka po stávajících a nově oživených cestách v Lobči
25.05.2019  Dětský den v Debři - Pohádkový les

A pár větiček úplně nakonec článku. Pokud sledujete facebook lodi Bohemia, která míří z Prahy na východ Slovenska, tak vězte, že už dva dny vůbec neaktualizovali. Loď Rio 2, se blíží k Rýnu, ale zase nefunguje kamera, což rozhořčilo některé fanoušky, neboť prý úsek za městečkem Münster má na kanále několik nižších můstků a divák prý přijde o zajímavé chvíle. A kritika se snáší i z řad majitelů internetových rádií, kteří se buď nemohou připojit k síti, nebo jim nejdou některé stanice.

Inu, náš svět je dnes samá technika a ta bohužel není rozhodně bezchybná.


Tak ať se vše vydaří a zdraví slouží !!!

Žádné komentáře:

Okomentovat