neděle 14. října 2012

64. Zlatá přilba Pardubice


Juraj Ilja Jenča- Zlatá přilba , nakl. Naše vojsko 1986

Tak trochu  ve stínu voleb a Velké Pardubické s žokejem Váňou, nám zůstal druhý slavný pardubický podnik, kterým je už 64. Zlatá přilba ( ČT 4 v 15 hodin, jinak oficiální stránky jsou zde na http://www.zlataprilba.cz/ .
 Jak nejlépe na Přilbu ?
Tak dnes je to o jedno přesedání méně. Vlak jezdí stále kolem 7.30, ale tentokrát až přímo do Kolína bez nutnosti přesedání v Lysé nad Labem. Ovšem, koukám, že už jste v PU v 9.18, což je dost brzy. Závod totiž začíná ve 13 hodin, a i když jistě přijde na řadu takové to ochutnání atmosfery a občerstvení, tak je to brzy.

Když ale užiji www.cd.cz , tak vidím, že je stejně nejvýhodnější cestovat s přestupy v 9.04 z Mělníka s příjezdem v 11 hodin na Svítkov ( regionální zastávka na předměstí Pardubic). Odtud v pohodě dojdete na stadion. Dá se rychlíkem v 9.40, ale komu by se chtělo v Pardubicích na hlaváku do nacpané kyvadlovky ke stadionu. No, je to dnes všechno podstatně dražší, než v 80. letech :-), a to ať koukám na ceník vstupného, nebo na jízdné. Lidových je těch 200 Kč k stání a tam opravdu ty 4 a půl hodiny odstojíte. S sebou pak kempinkovou stoličku na přestávky.

Jak vidno v listině, tak je tam letos absence amerických jezdců a pouze jeden zástupce representující kolébku Speedway Anglii. To by mě zmlsaného dobou Ivana Maugera, Ole Olsena, Mika Lee, Grega Henckoka či Petera Colinse moc nepřitáhlo :-). Ale, i tak myslím, že to bude pěkná podívaná a budeme našim držet palce. Zpátky je cesta ze stadionu také dobrá a dnes díky přímákům z Kolína snad bude i lepší, ač možná užijete kyvadlovku. Bohužel, dnes musíme počítat i to, zda se to spíš nevyplatí autem, když je to do 100 km. Tak hezký zážitek, třeba jen o televize a jinak věřte, že cítit plochodrážní palivo a občas i kamínek škváry ve tváři, že to má něco do sebe :-).

Startovní listina 64. ročníku Zlaté přilby. Systém mi odmítá dovolit po odeslání příspěvku poslat na  web ty vlajky vedle jmen, tak kdo se neorientujete  v  závodní branži, tak dejte http://speedway.vmnet.cz/start.php?rok=2012&co=ZP a máte to komplet  a navíc hezčí:-).

ČísloJméno jezdceStát
1PEDERSEN NickiDEN
2ANDERSEN HansDEN
3BJERRE LasseDEN
4LAHTI TimoFIN
5BATCHELOR TroyAUS
6NORTH DakotaAUS
7SCHLEIN RoryAUS
8WALLNER FrintzAUT
9PAVLIC JuricaCRO
10BARKER BenGBR
11MÁLEK MartinCZE
12BUSCH TobiasGER
13DILGER MaxGER
14HAUPT RobertoGER
15HEFENBROCK ChristiaGER
16NAGY PatrikHUN
17CARRICA ChristianITA
18COVATTI NicolasITA
19BURZA StanislawPOL
20JANKOWSKI LukaszPOL
21SIMOTA Zden?kCZE
22WALASEK GrzegorzPOL
23VAN DER STEEN HenryNED
24GREGORI? MaksSLO
25KUKOVICA SamoSLO
26PORSING NiklasDEN
27LINDGREN FredrikSWE
28ZETERSTRÖM MagnusSWE
29FRANC JosefCZE
30MILÍK VáclavCZE
31DRYML AlešCZE
32DRYML LukášCZE
33K?S Mat?jCZE
34SUCHÁNEK TomášCZE
35ŠITERA FilipCZE
36ŠTICHAUER HynekCZE
R1PETRÁK JaroslavCZE

Startovní listina užita z oficiálních stránek závodu.

1 komentář:

  1. Osobně jsem byl překvapený, že už se dnes nevěnuje vítězi motocykl Jawa, jako v minulosti.

    OdpovědětSmazat