pondělí 21. května 2018

Populární herec Václav Vydra navštívil na Mělníku Den koně. Fotogalerie z akce. Co na vás čeká o víkendu 26.-27. května 2018 ?Následující krásnou reportáž i s množstvím fotografií pro vás napsal Martin Klihavec. Věřím, že si ji užijete stejně tak, jako já, a třeba se někdy příště necháte inspirovat.

V neděli 20. května 2018 se konala v jezdeckém areálu Na Podkově tradiční akce Den koně. 

Začátek byl v 10:30 h. Nejprve proběhla přehlídka koní chovatelů místních i z blízkého okolí. 
Ve 12 hodin vystoupil populární herec Václav Vydra, který ukázal přítomným divákům svoji kobylu Navaru a její dvouleté hříbě Nevadu. Na koni bez sedla a bez uzdy předvedl jízdu a pár skoků přes překážky. Hříběti se však skákat nechtělo. Václav Vydra se na Mělníku objevil po dvou letech, protože v loňském roce na Den koně nepřijel. Po svém vystoupení se velmi ochotně fotil s přítomnými diváky. 


Stáj "Na poli" předvedla pony hry, kdy jezdkyně musely za jízdy plnit úkoly ze hřbetu koně (přenášet míčky, nasazovat plechové hrnky na kůly a přendavat kelímky). 
Vystoupily mažoretky ze Štětí. 
Následovaly jízdy vozatajů s velmi roztodivnými vozíky. Mezi nimi byl i mělnický povozník pan Brož se svým vozem. 
Pro děti byla možnost jízdy na koni v místní jízdárně. 
Programu přihlíželo okolo 100 diváků. 
Vstupné bylo 100,- Kč pro dospělé, 50,- Kč pro děti, nebo 250,- Kč rodinné vstupné. Víte již, co budete dělat o víkendu ? Vůbec není na škodu si připomenout některé akce v centru města.


V pátek 25.5. v 17 hodin, se můžete těšit na Promenádu historických kočárků, která je součástí oslav 130 let muzea a 100 let republiky.


Promenáda historických kočárků je součástí Muzejní noci. Její obsah si můžete přečíst po kliku na obrázek.


Sobota patří všem, kteří mají rádi zlatavý mok, dobrou hudbu a rádi poklábosí s přáteli. Dočkali jsme se :-).


Po oba dva dny pak můžete v parčíku u kostela sv. Ludmily navštívit  za příjemný peníz výstavu bonsají, která má i svoji noční část. Soutok navštívil výstavu  bonsají v parčíku v minulosti přes den i v noci, jsou tu někde články i s obrázky a mohu jedině doporučit. Dokonce snad ani nehrozí, že by letos měli večer obtěžovat komáři. Je to zážitek.

Žádné komentáře:

Okomentovat