neděle 4. května 2014

Víte, co mají společného města Kolín,Poděbrady, Nymburk,Lysá nad Labem,Čelákovice,Stará Boleslav,Kostelec nad Labem,Neratovice a Mělník?


Mělník letos slaví 740 let města. Více v článcích v lednu a dubnu ( viz. záložka vpravo)

Kdo řekne, že Labe, tak má samozřejmě pravdu. Kdo řekne, že jde o města tzv. Středního Polabí, tak má také pravdu, ale jedné historické události, se stáváme právě teď svědky. Všechna tato města spojuje společné vysílání rádia Patriot, rádia z Polabí, jak zní slogan.

Jenže, jak už to tak bývá, tak všechny dobré projekty, se rodí mnohdy jen pomalu, obtížně a je to někdy až neskutečná věčnost, než vůbec dojdou k lidem a do jejich povědomí. Dokonce jsou i případy, kdy lidé některé aktivity ani nezaznamenají, nebo už na ně dávno zapoměli, či je prostě projekty nezaujaly.

O existenci rádia Patriot by Soutok neměl ani potuchy, kdyby nešpízoval po webu, jak se na médium sluší a nezaujala ho zpráva na webu rádia Mělník http://radio-melnik.cz/. A tak máme možnost být u toho už prakticky na samém začátku, kdy se teprve vše dává dohromady, kdy se rodí rádio pro Střední Polabí se studiem v Nymburce.
Vy už můžete rádio Patriot poslouchat, ale dnes ještě pouze jen na webu http://www.radiopatriot.cz/ . Zítra snad už v mobilech, chystá se vstup na csr.vtuner.com, což uvítají majitelé internetových rádiopřijímačů ( i já) a snad jednou i nejrozšířenějšího způsobu na VKV pásmu.

Jelikož mají moderátoři a zainteresovaní lidé plné ruce práce a vysílání je teprve zkušební, tak nemohu prozradit více, než, že rádio zatím vysílá pouze hudbu. Ovšem, není to jen hudba, jakou znáte z Frekvence 1, nebo rádia Beat, ale kromě toho můžete slyšet české věci, které se vůbec nikde nehrají a za sebe mohu říci, že některé skladby jsou slušné, třeba rockové pecky z amaterské scény z Nymburska.

Kam se vlastně stanice ubírá mi není známo, ale domnívám se, že jistě bude směřovat k programové skladbě, kde kromě hudby nebude chybět mluvené slovo a různé informace z výše jmenovaných  měst na Labi a jejich okolí. O něco podobného, se před několika lety postaralo Hitrádio FM Labe se sídlem v Ústí nad Labem, které operuje v Litoměřicích, Děčíně i Mostu. Litoměřický kmitočet je 99.5 MHz. V Mělníku burácí. ( Při podzimních podmínkách je občas u mělnického zámku na 99.4-99.45 MHz k zachycení hudební Bayern 3 z Ochsenkopfu ve Smrčinách, což je 198 km, ale Labe FM hodně zhoršilo možnost dálkového příjmu stanice)

Kdo čtete Soutok častěji, tak víte, že mám takové záchvěvy občas něčemu pomoci a je jedno, zda jde o čápy, nebo propagaci něčeho a tak se i tady více zaměřím na zmíněný region, který nás všechny spojuje a nejen po řece a železnici. Vždyť v Poděbradech jste za 40 minut, v Kolíně za hodinu, jen kdyby to tolik nestálo :-))).

Propagoval jsem tu nepatrně Pivní slavnosti Postřižínského piva v Nymburku, ZOO Chleby, Botanicus v Ostré, výstaviště v Lysé nad Labem, lázně Poděbrady, hradiště Libice nad Cidlinou a zmínka padla i na soutok Labe s Cidlinou ve spojitosti s tamní restaurací. A ani nevím, zda jsem propagoval třeba i návštěvu rychlostního železničního okruhu ve Velimi, který leží jen 5 km od Poděbrad a při troše štěstí můžete vidět i zkoušky. Pojďme se tedy na některá místa podívat s fotoaparátem a nejen v tomto článku, kde tu fotogalerii trochu otevřeme.


Ze slavností Postřižínského piva.Slavnosti se v pivovaru na levém břehu Labe konají až v červnu, tak je čas.Nymburské středověké hradby jsou hlavním symbolem města.


Celkový plán města.A nakonec pohled na venkovní zahradu jedné nymburské restaurace, která mi připomíná prostředí jedné pražské restaurace na Kampě, která leží přímo proti Velkopřevorskému mlýnu. I pod těmito stromy je v parném létě velmi příjemně ;-):-). Restauraci najdete mezi náměstím a vlakovým hlavním nádraží ( Nymburk má ještě nádraží Nymburk-město).Nymburk má dva vodní příkopy, jak vidno z mapy. Vodní opevnění Malé Valy a Velké Valy.

A co říci na závěr článku? Objevte rádio Patriot- rádio pro Střední Polabí a mějte strpení, než se to všechno rozeběhne ;-):-) A nezapomeňte, že i vy to můžete vše ovlivnit! Nebuďte jen pasivní, ale informujte, posílejte fotky na facebook rádia, hodnoťte kvalitu hudby.

https://www.facebook.com/radiopatriot

SŠ.

Žádné komentáře:

Okomentovat